Search
TOP
REGULAMIN – ICTF SOPOT 2018
13904
page-template,page-template-full-width,page-template-full-width-php,page,page-id-13904,eltd-core-1.1.2,awake-ver-1.2,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-left,eltd-dark-header,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

REGULAMIN FESTIWALU

I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNY DZIECI SOPOT 2018

Polska, Sopot: 11-15 czerwca 2018 r

 1. Międzynarodowy Festiwal Teatralny dla Dzieci Sopot 2018 ogłasza otwarte zaproszenie do udziału w programie konkursowym 1. edycji Festiwalu, który odbędzie się w dniach 11 – 15 czerwca 2018 roku.
 2. Wszystkie profesjonalne i amatorskie teatry dziecięce, zespoły teatralne dziecięce, młodzieżowe, szkolno-teatralne, które mają w swoim repertuarze muzyczne spektakle dla dzieci i młodzieży, * proszone są o przesłanie zgłoszeń do siedziby głównej Festiwalu:

Do pani Jadwigii Kościk:
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dzieci Sopot 2018
Al. Mamuszki 2, 81-718 Sopot
lub e-mail: info@sopockiteatrmuzyczny.pl
najpóźniej do 30 kwietnia 2018 r. Wnioski otrzymane poza wyznaczonym terminem nie będą rozpatrywane.

 1. Podczas festiwalu reprezentowane są wszystkie typy teatru dziecięcego i młodzieżowego.
 2. Wszyscy kandydaci przystępujący do konkursu są zobowiązani do wysłania wypełnionego formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną (formularz jest dostępny za pośrednictwem linków na dole strony), a także drogą pocztową.
 3. Należy przesłać następujące materiały:
  1. pełna długość nagrania spektaklu na DVD (nagranie wideo całego wykonania); *
  2. pięć poziomych zdjęć wykonania (13 × 18 cm, 300 dpi, jakość 3 / tj. około 1500 x 2100 pikseli);
  3. krótki opis spektaklu w języku angielskim (do 900 znaków);
  4. lista pełnego zespołu castingowego i produkcji (prosimy o imiona i nazwiska);
  5. krótki tekst o teatrze/zespole lub CV (do 900 znaków);
  6. logo teatru

* Nagranie wideo całego spektaklu można przesłać zwykłą pocztą (na dysku DVD) na adres ICTF SOPOT 2018  podany powyżej, lub za pośrednictwem internetu (link ** do tego filmu wideo). Resztę materiału można przesłać pocztą elektroniczną na adres:

** Uwaga: w przypadku, gdy pliki są dostępne do pobrania przez określony czas (np. Podczas wysyłania plików za pośrednictwem usługi WeTransfer lub podobnej platformy za pomocą bezpłatnej usługi) istnieje możliwość, że ze względu na dużą liczbę aplikacji, czas potrzebnych do pobrania i inneych okoliczności, nie będziemy mogli pobrać pliku przed upływem terminu pobierania, więc może być konieczne przesłanie pliku (ów) ponownie.

 1. Bez elementów wymienionych powyżej, wniosek NIE będzie uważany za ważny i kompletny. Elementy te są niezbędne do selekcji (nagranie – jeśli nie można zobaczyć występów na żywo) oraz do utworzenia katalogu Festiwalu. Przesłany materiał będzie przechowywany w archiwach festiwalu i nie zostanie zwrócony.
 2. Podstawowm kryterium wyboru spektakli jest ich jakość artystyczna. Jakość przedstawień zgłoszonych do konkursu zostanie oceniona przez selektora Festiwalu (Jadwiga Kościk). Proces selekcji zostanie zakończony co najmniej 60 dni przed rozpoczęciem Festiwalu.
 3. Wyniki selekcji zostaną opublikowane na stronie festiwalu, najpóźniej do dnia 7 maja 2017 r. Powiadomienia o zakwalifikowaniu spektakli zostaną wysłane tylko do tych teatrów / uczestników, których spektakle będą wybrane do prezentacji w ramach programu konkursu.
 4. Festiwal zakończy się wyłonieniem najlepszego spektaklu czyli I (Grand Prix), II i III miejsca.
  1. Grand Prix Festiwalu dla Najlepszego Wykonania.
  2. II Nagroda Specjalna za Oryginalne Wyrażenie i Fantazję (opcjonalnie)
  3. III Nagroda za najlepszy kierunek artystyczny
 5. Nagrody zostaną wręczone w imieniu ICTF SOPOT i Miasta Sopot.
 6. Nagrody są przyznawane przez międzynarodową, honorową kapitułę festiwalu, wybraną spośród światowej sławy artystów teatrów,muzyków, literatów i teoretyków.
 7. Warunki uczestnictwa:

Koszty podróży do Sopotu oraz z Sopotu leżą po stronie uczestników, podczas gdy organizator festiwalu pokrywa koszty transportu lokalnego, zapewnia zakwaterowanie (hotel, wyżywienie pełne) oraz wsparcie techniczne i muzyczne.

PODSUMOWANIE:

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Festiwalowym. Osoba kontaktowa:

Jadwiga Kościk, Dyrektor Wykonawczy Festiwalu
telefon: +48 726 434 155, 505 906 344,
e-mail: info@sopockiteatrmzyczny.pl, j.koscik@sopockiteatrmuzyczny.pl

2018 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.doc
2018 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.pdf

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram