Search
TOP
REGULAMIN – ICTF SOPOT
13904
page-template,page-template-full-width,page-template-full-width-php,page,page-id-13904,eltd-core-1.1.2,awake-ver-1.2,eltd-smooth-scroll,eltd-smooth-page-transitions,eltd-mimic-ajax,eltd-grid-1200,eltd-blog-installed,eltd-default-style,eltd-fade-push-text-top,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-menu-item-first-level-bg-color,eltd-dropdown-slide-from-left,eltd-dark-header,eltd-fullscreen-search eltd-search-fade,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

REGULAMIN FESTIWALU

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRÓW
DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH ICTF SOPOT

 1. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ICTF SOPOT ogłasza otwarte zaproszenie do udziału w programie przeglądowym Festiwalu, który odbywać się będzie w czerwcu każdego roku w Sopocie.
 2. Wszystkie profesjonalne i amatorskie teatry dziecięce, zespoły teatralne dziecięce, młodzieżowe, szkolno-teatralne, które mają w swoim repertuarze muzyczne spektakle dla dzieci i młodzieży, * proszone są o przesłanie zgłoszeń do siedziby głównej Festiwalu:

Do pani Jadwigii Kościk:
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ICTF SOPOT
Al. Mamuszki 2, 81-718 Sopot
lub e-mail: info@ictfsopot.com
najpóźniej do 30 kwietnia. Wnioski otrzymane poza wyznaczonym terminem nie będą rozpatrywane.

 1. Podczas festiwalu reprezentowane są wszystkie typy teatru dziecięcego i młodzieżowego.
 2. Wszyscy kandydaci przystępujący do przeglądu są zobowiązani do wysłania wypełnionego formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną (formularz jest dostępny za pośrednictwem linków na dole strony), lub drogą pocztową.
 3. Należy przesłać następujące materiały:
  1. pełna długość nagrania spektaklu na DVD (nagranie wideo całego wykonania); *
  2. pięć poziomych zdjęć wykonania (13 × 18 cm, 300 dpi, jakość 3 / tj. około 1500 x 2100 pikseli);
  3. krótki opis spektaklu w języku angielskim (do 900 znaków);
  4. lista pełnego zespołu aktorskiego i produkcyjnego (prosimy o imiona i nazwiska);
  5. krótki tekst o teatrze/zespole lub CV (do 900 znaków);
  6. logo teatru

* Nagranie wideo całego spektaklu można przesłać zwykłą pocztą (na dysku DVD) na adres ICTF SOPOT podany powyżej, lub za pośrednictwem internetu (link ** do tego filmu wideo), a także istnieje możliwość dostarczenia osobiście. Resztę materiału można przesłać pocztą elektroniczną na adres info@ictfsopot.com

** Uwaga: w przypadku, gdy pliki są dostępne do pobrania przez określony czas (np. Podczas wysyłania plików za pośrednictwem usługi WeTransfer lub podobnej platformy za pomocą bezpłatnej usługi) istnieje możliwość, że ze względu na dużą liczbę aplikacji, czas potrzebnych do pobrania i innych okoliczności, nie będziemy mogli pobrać pliku przed upływem terminu pobierania, więc może być konieczne przesłanie pliku (ów) ponownie.

 1. Bez elementów wymienionych powyżej, wniosek NIE będzie uważany za ważny i kompletny. Elementy te są niezbędne do selekcji (nagranie – jeśli nie można zobaczyć występów na żywo) oraz do utworzenia katalogu Festiwalu. Przesłany materiał będzie przechowywany w archiwach festiwalu i nie zostanie zwrócony.
 2. Podstawowym kryterium wyboru spektakli do przeglądu festiwalowego jest ich jakość artystyczna.
 3. Walory artystyczne przedstawień zgłoszonych do przeglądu zostaną ocenione przez selektorów Festiwalu ICTF SOPOT (Jadwiga Kościk, Magda Adamowska wraz z Kapitułą Festiwalu ICTF SOPOT). Proces selekcji zostanie zakończony co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem Festiwalu.
 4. Powiadomienia o zakwalifikowaniu spektakli zostaną wysłane tylko do tych teatrów / uczestników, których spektakle będą wybrane do prezentacji w ramach programu konkursu.
 5. Oceny są przyznawane przez międzynarodową, honorową kapitułę festiwalu, wybraną spośród światowej sławy artystów teatrów, muzyków, literatów i teoretyków.
 6. Warunki uczestnictwa:

Koszty podróży do Sopotu oraz z Sopotu leżą po stronie uczestników, Organizator Festiwalu ICTF SOPOT zapewnia częściowe zakwaterowanie (hotel, kemping, hostel lub kwatery noclegowe tylko dla grup oddalonych o 300/ km od Sopotu) oraz wsparcie techniczne i muzyczne.

PODSUMOWANIE:

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Festiwalowym. Osoba kontaktowa:

Jadwiga Kościk, Dyrektor Wykonawczy Festiwalu
telefon: +48 726 434 155,
Magda Adamowska – Dyrektor Artystyczny

Telefon: +48 787 044 367
e-mail: info@ictfsopot.com
e-mail: info@sopockiteatrmuzyczny.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.docx
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.pdf

Facebook

Instagram

Follow Me on Instagram